"Meri ja Mina ka!" 8.klassile - praktiline osa.
Praktilises tunnis osalemiseks palume õpilastel võtta kaasa ujumisriided, ujumismüts, ujumisprillid ja pesemise asjad.
Praktilise tunni osas palume õpilastel tulla ujulasse ettenähtud kellaajast varem, väikese ajavaruga, et juhendajad saaksid basseinis alustada praktiliste harjutustega täpselt graafikus planeeritud kellaajal. Praktilise tunni kestvus on ühele grupile 1 tund (60 min).
Noorte julgustamiseks:
õpilastele, kes pelgavad basseinis olla ujumisriietes on lubatud lisaks ujumisriietele selga panna ka T-särk ja lühikesed spordiretuusid/ lühikesed püksid;
õpilased, kes ei oska ujuda ei pea selle pärast muretsema, sest juhendajad julgustavad ja toetavad ning on terve harjutuste tegemise aeg nende kõrval.
Palume praktilisest tunnist osa võtta kõigil õpilastel ja ka õpetajatel!
Julgustage õpilasi, et praktilist tundi viivad läbi oma ala professionaalid ja juba teoreetilisest osast õpilastele tuttavad juhendajad, nii mehed kui ka naised.
Need, kes ei saa mõjuval põhjusel vette minna, jälgivad praktilist tundi ja harjutusi basseini äärelt ning saavad ülesandeks joonistustena visualiseerida basseinis toimuvat ja täita kirjalikult mereohutusalaste elementaarsete teadmiste küsimustik. Oluline on see, et ka basseini äärelt harjutusi jälgivad õpilased mõtleksid kaasa ja ei jääks teadmistest ilma.
Praktilise tunni lõpetab ülesanne „Mina, Meri ja Insta“, mida aitavad teha õpilased/ õpetajad kes ise mingil mõjuval põhjusel vees kaasa ei tee. Täpsemad juhised juba basseini ääres.
PPA teeb komplekskoolituse lõppedes ülesande „Mina, Meri ja Insta“ hashtag „#merijaminaka2025“ teoreetilise kui praktilise osa postitustest ja lugudest oma valiku parima/ parimate premeerimiseks. Parimatega võetakse eraldi ühendust.
Kõik praktilisest tunnist osavõtjad saavad kingituseks praktilise meene ja kosutuseks väikese toiduampsu.
NB! Distsipliini tagamiseks peab 8. klassi õpilastel kaasas olema kas klassijuhataja või keegi teine, kooli poolt usaldatud õpetaja/ täiskasvanu.