Brenda Miil osales edukalt Debora Vaarandi luulepäeval

Loomise kuupäev 11.10.2024

8. oktoobril toimus Saaremaa Gümnaasiumis IX Debora Vaarandi konkurss „Kasvasin kesk kadakaid“. Selle luulepäevaga sai alguse õppeaastat läbiv etlejate konkursside sari.

Konkursi üheks eesmärgiks on tutvusta Saaremaa päritolu kirjanikke ja nii kõlas Debora Vaarandi luule kõrval kõlas sel aastal SG hubases saalis August Mälgu proosa.

Esinejatele andis tagasisidet ja neid hindas žürii, kuhu kuulusid Triino Lest, Mikk Saarela, Piret Juht ja Minni Meisterson.

Noori etlejaid tõsteti seekord esile kahes vanuseastmes. 5.–7.  ja 8.–12. klass

Kokku oli osalejaid 22.

Pöide Koolist osales konkursil vanemas vanuseastmes Brenda Miil (8.klass), kes pälvis parima draamanäitleja preemia. Teda juhendas Maris Rebel, kes kommenteeris üritust järgmiselt:

"Olen väga uhke ja rahul! Brenda oli esinedes täiesti tema ise. Väga aus, õrn ja väljapeetud. Brenda on  paduandekas ja koostöö temaga on iga õpetaja unistus, sest ta suhtub töösse tõsiselt ning on valmis töö käigus sooritama ka ebamugavaid ülesandeid. Tänu temale saime mõlemad palju rikkamaks. On tänuväärne, et selliseid üritusi korraldatakse ja loodetavasti see tulemus innustab kõiki väljakutsetest kinni haarama. Olen rõõmuga nõus toetama"

Brenda:

"8. oktoobril toimus Saaremaa Gümnaasiumis IX Debora Vaarandi konkurss „Kasvasin kesk kadakaid“. Minu eesti keele õpetaja Maris Rebel pakkus mulle võimalust sellel osaleda ja oli ka minu juhendajaks. Algselt olin kahtlev ja meie esimestel proovidel isegi natuke hirmunud, kas saan ikka hakkama, kuid mida rohkem harjutasin ja luuletust lugesin, seda mugavamalt ennast tundsin. Luuletuseks valisin Debora Vaarandi „Kadunud“, see luuletus kuidagi püüdis minu tähelepanu.

Luuletust lugesin siis Saaremaa Gümnaasiumis ja meie jaoks oli ruum väga mõnusalt ette valmistatud, kuidagi hubane ja mõnus. Luuletuse lugemisel ma isegi väga ei pabistanud, sest peas ta ju oli, kuid pidin veel ilmekust ja emotsiooni lisama, seda olin ka kodus ja koolis harjutanud. Õpetaja Maris oli samuti minule terve ürituse aja toeks ja ma tänan teda siiralt selle eest, mõnus on õpetajaga koos tegutseda, kui ta on julgustav ja rahulik. Esinemise ajal tundsin ennast rahulikult ja andsin endast parima, tulemusena anti mulle üle eripreemia, milleks oli parim draamanäitleja tiitel. Olen ülimalt rahul, et sellel konkursil osalesin, see andis nii palju juurde ja emotsioonid on siiani positiivsed."

Viimati muudetud 11.10.2024.