VIVITA-s lahendusi otsimas

Loomise kuupäev 15.10.2024

10.oktoobril osalesime kooliperega Tallinnas Telliskivi loomelinnakus VIVITA töötoas. Mis koht see VIVITA on?

VIVITA on lahenduste laboratoorium – suur ruum, isegi mitu ruumi, mis on täidetud igasugu huvitavate seadmete ja vidinatega, mis kõik su aju ja fantaasia tööle panevad. VIVITA-s on noortele antud võimalused oma ideid vabalt uurida ja arendada, õppides protsessis olulisi oskusi nagu probleemide lahendamine, prototüüpimine ja enesejuhtimine.

Meie võtsime oma “probleemi” kodukandist kaasa. Nende umbes kolme tunni jooksul, mis me VIVITA-s viibisime, tegelesid klassidest ja õpetajatest moodustatud tiimid prototüüpimistega, mis kõik otsisid põnevaid ja atraktiivseid lahendusi Mihkel Ranna dendraariumile.

2025. aastal tähistab Mihkel Ranna dendraarium suurt juubelit – dendraarium asutati 1925. aastal  ja järgmisel aastal on plaanis dendraariumi 100. juubelit kogukonnas vääriliselt tähistada ning sellele annab oma panuse ka meie koolipere.

Hämmastav oli kogu seda tööprotsessi VIVITA-s kogeda. Liikusime samm-sammult oma lõppeesmärgi - prototüübi poole ning mida lähemale me prototüüpide tegemisele jõudsime, seda lõbusamaks läks.

Kõik olid õhinaga ametis – vanus ei mänginud mingit rolli. Tegelikult on seda raske isegi sõnadesse panna, kui äge see kõik oli. Igal juhul suured tänud VIVITA tiimile, kes meid sellel teel juhendasid - aitäh Eleny, Sigrid, Hikari, Joonas, ja Jegor! Aitäh ka itaallasest kokale Carlole, kes meile mõnusa lõunasöögi valmistas!

Kui algul võis tunduda, et no mis lahendusi siis ikka dendraariumi atraktiivsemaks muutmisel välja pakkuda, siis lõpptulemus oli see, et ideid oli palju – see oli justkui ideede tulvavesi, mis paisu tagant välja paiskus.

Iga grupp (kokku oli meil 10 tiimi) pidi välja valima vaid parima idee, millega lõpuni - ehk siis prototüübini ja selle tutvustamiseni edasi liikuda. Samas on ju kümme prototüüpi juba suurepärane tulemus!

Meil on plaan koostöös VIVITA-ga oma prototüüpidega edasi liikuda. Loodame, et leiame nii aja- kui ka rahalisi vahendeid ning suurim rõõm oleks, kui tulevikus Mihkel Ranna dendraariumisse minnes näeksid seal midagi, mis meenutab SULLE midagi. Meenutab midagi, mille algallikas on numbrikombinatsioonis 10.10.24.

VIVITA-s tehtust on koolimajas üleval ka väike näitus.

“Väikesed sammud suurte unistusteni” - niimoodi on kirjas ühe VIVITA kleepsu peal.

Liigume!

Mõtted külaskäigust pani kirja huvijuht Arnek.

Külastuskäigu fotod: VIVITA & Arnek Grubnik

Viimati muudetud 17.10.2024.